Kuchnia ognia

"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”

Hipokrates

Update strony już wkrótce…

Kuchnia ta została stworzona z miłości do ludzi, którzy lubią jeść zdrowe, pożywne i smaczne potrawy. Gotowanie i przyjmowanie gości sprawia nam wielką przyjemność, a największa nagrodą jest uśmiech biasiadników.

Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. To zalecenie Hipokratesa pochodzi sprzed 2,5 tysiąca lat, a wciąż jest bardzo aktualne.

Podstawową potrzebą w naszym życiu jest zaspokojenie głodu jedzeniem. Ważne jest aby zwrócić uwagę na pochodzenie produktów z których przygotowujemy posiłki, sposób ich przyrządzania i podania do stołu, miejsce spożywania, a co najważniejsze jedzenie posiłku w odpowiednim towarzystwie. Jedzenie nie tylko zaspokaja głód i dostarcza składników odżywczych, spełnia również wiele innych ważnych funkcji. Jemy, aby poprawić nastrój, wyrazić uczucia, budować relacje oraz zacieśniać więzi.

W naszej kuchni ognia przygotowujemy potrawy pełne miłości królują dania regionalne, przyrządzone z bogatych zasobów warmińskich jezior, rzek, lasów, łąk i ogrodów pachnące świeżymi ziołami, a ozdobione jadalnymi kwiatami. Proponujemy organizacje wspólnego biesiadowanie podczas obiadów rodzinnych, imprez integracyjnych: urodziny, imiennicy, rocznice , spotkania okolicznościowe. Wszystkie dania tworzymy przy pomocy tradycyjnych metod gotowania na kuchni opalanej ogniem, chleb i pieczywo wypiekamy w piecu chlebowym, a w wędzarni przygotowujemy wędliny, ryby i sery.

Jesteśmy gotowi na przygotowanie potraw dla wegetarian, wegan, dla osób z dietą bezglutenowa i nietolerancja laktozy.

Przykładowa propozycja wspólnego biesiadowania (min. 10 osób):

  • Pieczony chleb na zakwasie podany z różnymi pastami w wersji mięsnej lub wersji wegetariańskiej.
  • Następnie podajemy sezonową zupę w różnych wersjach. W tej części biesiady proponujemy na gorąco pieczenie z pieca lub grilla lub kociołka.
  • Na koniec spotkania grupa spożywa deser – niespodzianka.
  • Do posiłku podajemy kompot oraz wodę.
  • Między posiłkami zapraszamy do wspólnych zabaw i gier integracyjnych, które pozwolą na zaciśnięcie więzi grupy.

W naszej ofercie pobytowej są śniadanie w wersji bufetu, które składają się z: owsianki z owocami, naleśników w różnymi nadzieniami, pampuchy, jajecznica w różnych odsłonach, wędliny i sery z naszej kuchni, smarowidła: masło czosnkowe, serki, dżemy, miód, warzywa z ogrodu i wiele innych potraw w zależności od zasobów kuchni.

UWAGA! Cena jest ustalana indywidualnie.

Specjalizujemy się także w sezonowych tortach bezowych.