Atrakcje turystyczne

Warmia i Mazury

Jest to region pełen dzikiej przyrody, niezmierzonych obszarów pięknych lasów, łąk, niesamowitych jezior i rzek. Najdłuższą z rzek tego regionu jest Łyna, która liczy sobie około 200 km. Zaczyna swój bieg w okolicach Nidzicy i przemierza piękne regiony północnej Polski , gdzie majestatycznie płynie przez Olsztyn, Dobre Miasto , Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Sępopol i wpada do Pregoły w Obwodzie Kalingradzkim. Za Lidzbarkiem Warmińskim w Kotowie nad Łyną powstało miejsce zrodzone z miłości do ludzi i natury, gdzie można się zatrzymać …. po obcować z naturą, bo przyroda gra tu pierwsze skrzypce. Wokół słychać tylko szumiący las, płynącą rzekę oraz szemrzący strumyk.

Tu można liczyć na ciszę, tylko ćwierkające ptaki o poranku nie dają spać, ale to przecież atut takiego miejsca.

Czekamy na ludzi z dobrą energią, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta, betonu, pośpiechu i monotonii, bo u nas czas się zatrzymał. Żyjemy powoli, zgodnie z naturą i dewizą „traktuj ludzi tak jak sam chciałbyś być traktowany”, bo to miejsce tylko pozytywnego myślenia.

Nasza propozycja aktywnego spędzenia czasu to spływy kajakowe Łyną, wycieczki rowerowe po szlakach oraz bezdrożach dzikiej Warmii, wędkowanie na Łynie, zbieranie grzybów oraz spacery po łąkach i lasach.

Lidzbark Warmiński

Znajdują się tu Termy Warmińskie, czyli kompleks basenów wykorzystujących wody typu chlorkowo-sodowego, które mogą być stosowane do celów balneologicznych. oraz Tężnie solankowe, które mają sześć metrów wysokości i około stu metrów długości. W ich górnej części znajduje się taras widokowy. Drewniana konstrukcja nawiązuje kształtem do ślimaka będącego logo międzynarodowej sieci miast Cittaslow.

Obok tężni jest Park Uzdrowiskowy Doliny Symsamy powstał w 2017 roku. Położony  w malowniczym przełomie rzeki, która przez setki lat kształtowała tę dolinę. To niezwykłe miejsce, które idealnie łączy miasto z zielonymi terenami do odpoczynku i rekreacji. Ze względu na wyróżniający krajobraz, bogatą florę i faunę oraz walory turystyczno-krajoznawcze, teren od 1992 roku stał się Obszarem Chronionego Krajobrazu Doliny Symsarny.

Park Uzdrowiskowy w Dolinie Symsarny zaprasza do odpoczynku i różnorodnych form aktywnego spędzania czasu wolnego. Wyposażono go w urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego i elementy małej architektury. Na całym obszarze znajdują się drogowskazy oraz tablice edukacyjne, informujące o miejscach wartych uwagi i ciekawostkach związanych z parkiem. By uprzyjemnić Państwu pobyt w parku, zamontowano wiaty, ławki, stoły i stojaki na rowery. Osobom aktywnym proponujemy skorzystanie z urządzeń do ćwiczeń w obszarze kinezyterapii. Chętni mogą także pobudzić zmysły węchu, słuchu i dotyku, spacerując wzdłuż Ścieżki Sensorycznej. Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny to idealne miejsce na spacer, jogging, nordic walking czy jazdę rowerem.

Jeśli ktoś kocha historię i chce zwiedzać Lidzbark Warmiński to serdecznie zapraszam na stronę: podrozepoeuropie.pl

Jezioro Wielochowo

Blisko Lidzbarka Warminskiego znajduje się plaża miejska nad Jeziorem Wielochowskim. Panują tu wspaniałe warunki do wypoczynku. Każdego lata pełno tu turystów, jak i mieszkańców z okolicznych miejscowości. Kąpielisko posiada wszelkie atrakcje, udogodnienia i wspaniały klimat. Nad bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowana kadra ratowników wodnych WOPR.

Atrakcje i udogodnienia na kąpielisku:

  • pomost, który wydziela dwa kąpieliska – jeden basen dla nieumiejących pływać, zaś drugi dla potrafiących pływać;
  • zaplecze sanitarne;
  • plac zabaw dla dzieci;
  • wypożyczalnia sprzętu wodno-plażowego;
  • zjeżdżalnie wodne;
  • parkingi dla zmotoryzowanych Gości;
  • zaplecze gastronomiczne

Jako ciekawostka podam, że wieś Kotowo (około 1250 rok)to najstarsza osada w tym regionie. W okresie średniowiecza rozwijała się na terenie wsi osada rzemieślnicza-garncarska. Korzystając z bliskości rzeki Łyny towary były także spławiane w celach handlowych.

Tak więc Przystań Ramotowo jest idealnym miejscem na wypoczynek w ciszy, ale jeśli ktoś lubi zwiedzać to można wszędzie dojechać.

Przystań Ramotowo...

… jest idealnym miejscem na wypoczynek w ciszy, ale jeśli ktoś lubi zwiedzać to można wszędzie dojechać.

Jako ciekawostka podam, że Przystań znajduje się we wsi Kotowo, która jest nastarszą osadą w tym regionie (około 1250 rok). W okresie średniowiecza rozwijała się na terenie wsi osada rzemieślnicza-garncarska. Korzystając z bliskości rzeki Łyny towary były także spławiane w celach handlowych.

Dlaczego nasza oferta jest dla Ciebie?

Może jesteśmy bliscy Twojemu sercu, może czujesz podobnie albo chcesz nas sprawdzić? Może tak jak my wierzysz, że nie ma przypadków. Zrób to, co czujesz. Zdecyduj sam…